myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A testvérmodellhez képest jelentős hátrányban van tesztalanyunk, hiszen a chipset nem támogatja az LTE-t, így meg kell elégedni a 21,1 Mbps le-, valamint 5,76 Mbps feltöltési sebességgel. Akad azért jó hír is, mivel a telefon két kártyát kezel, az egyik foglalatban microSIM-et, a másikba pedig normál méretű SIM-et lehet helyezni. A kártyák csak standby módban lógnak egyszerre a hálózaton, tehát ha az egyikről hívást kezdeményezünk, a másik lekapcsolódik. A hangszóró minősége kimondottan jó, hangosan és tisztán szól, minden gond nélkül, még zajosabb környezetben is könnyedén lehet érteni beszédpartnerünket. Szót érdemel még az internetmegosztásra alkalmas, 802.11b/g/n-es WiFi, a Bluetooth 4.0, és szerencsére sem az NFC chip, sem pedig a GPS modul nem maradt ki a repertoárból, utóbbi GLONASS támogatással nem bír, ennek ellenére viszonylag gyorsan és pontosan pozicionál a telefon.

myPhone Hammer Axe Screenshot myPhone Hammer Axe Screenshot
[+]

Egyedül az AOSP-alapú gyári böngészőt telepítette a myPhone, aminek legjobb funkciója, hogy két ujjal történő nagyítás esetén ha duplán rákoppintunk a kijelzőre, akkor mindig a szélekhez igazítva rendezi a szavakat. A szoftverben elmenthetünk könyvjelzőket, weboldalakat, kérhetünk asztali nézetet, illetve megoszthatjuk a honlapot más fórumokon keresztül. Privát böngészés és Flash támogatás nincs.

myPhone Hammer Axe vs. myPhone Hammer Axe LTE
myPhone Hammer Axe vs. myPhone Hammer Axe LTE [+]

A hátlap alatt egy 3300 mAh kapacitású akkumulátor bújik meg, ezt nem tudjuk cserélni. A gyártó ugyan nem közölt adatokat a teherbírással kapcsolatban, de nem is kell, már az első napi használat után látszik, hogy bírja szuflával a telep. Ha internetezünk, videókat nézünk, telefonálunk, és egy kicsit még navigálunk is, akkor sem okoz gondot a két-három töltés nélküli munkanap, ha pedig csak MinDig TV-t nézünk, akkor is legalább 8-9 órán keresztül életben marad a telefon.

myPhone Hammer Axe
[+]

Értékelés: myPhone Hammer Axe
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A myPhone Hammer Axe 80 ezer forintba kerül, ami figyelembe véve azt, hogy az egyik legnagyobb konkurense, az elég idejétmúlt hardverrel rendelkező Evolveo StrongPhone Q4 nagy akkumulátoros változata még ennél is többe kerül, akkor elmondható, hogy meglehetősen jó ajánlatnak számít. Adott ugyanis az ütés- és porállóság, ezáltal másfél méteres magasságból akármire ráejthetjük a készüléket, és még másfél méteres vízbe is dobhatjuk. A 4,5 hüvelykes HD kijelzőben sem csalódunk majd, hiszen nemcsak éles képet produkál, hanem fényereje is egészen kiváló. A hardver már nem nagy durranás, ám arra azért elegendő, hogy a KitKat operációs rendszert akadozásmentes futtassa, lényegében minden fontos funkciót képes ellátni a telefon, legyen az a WiFizés, vagy éppen a navigálás, egyedül a játékokkal nincs túl jó viszonyban. További pozitívum, hogy akár két SIM kártyát is tehetünk a mobilba, vagyis nem kell külön privát és munkahelyi eszközt magunknál hordani. Az hangszóró teljesítménye és az akkumulátor üzemideje újfent két vonzó tulajdonsága a myPhone termékének. Itt a pozitívumok sora véget ér, több olyan pontja is van a masinának, ami miatt nagyot kell nyelni: ilyen az eleve kevéskének mondható, és ráadásul még ketté is particionált 8 GB-os adattároló, valamint a nem túl acélos kamera. Ezen kívül eltántorító dolog, hogy a házon belüli ellenfél, a Hammer Axe LTE húszezer forinttal drágább ugyan, de minden téren lekörözi főszereplőnket, vagyis sokkal racionálisabb választásnak minősül, elég csak megemlíteni a dupla méretű háttértárat, a 4G támogatást, a sokkal gyorsabb processzort, vagy éppen a kétszer annyi rendszermemóriát. A másik ellenfél a CAT S50 lehet még, de a megszerzéséért még legalább egy-két Deákkal többet kell fizetni. Akinek viszont 80 ezer a maximum határ, annak mindenképpen érdemes számba venni a Hammer Axe-ot, mert ezt a telefont még viharos környezetben sem kell félteni.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Overmax Vertis Braver - bátran árazták

    A lengyel illetőségű cég strapatelefonja hozta az elvárt szintet, az ára viszont nem túl versenyképes, a konkurensek között lehet jobb alternatívákat találni.

  • Koszos lett a telefon? Mosd le szappannal!

    A Kyocera újdonsága állja a sarat és a kosz eltüntetéséhez szükséges, szappanos vizet. A Digno Rafre ráadásul „öngyógyító” műanyag burkolatot kapott.

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Előzmények

Hirdetés