myPhone Hammer Axe - a melegben sem izzad

Kamera, videó, audió

A hátlap bal felső sarkában csücsül a 8 megapixeles, autofókuszos fényképező, melynek hűséges társa a közvetlenül mellette helyet foglaló ledes villanó. Az előlapon egy 2 megapixeles szenzort találunk, ami maximum csak videotelefonálásra elegendő. A szoftver fapados, ám még így is több üzemmódot elérünk egy gombnyomásra: mosolyfelvétel, panoráma, szépítés, HDR, élő fotó. A beállításokon belül az effekteket (szépia, fekete-fehér, negatív, vízszínű), a fehéregyensúlyt, a témát (éjjel, nappal, napnyugta, parti, portré, táj), az arcfelismerést, az időzítőt (2 vagy 10 másodperc) és az ISO-t (100-1600) babrálhatjuk. Videókat maximum 1080p felbontásban tudunk rögzíteni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel.


[+]

Fotózás terén sajnos nem dobbant nagyot a kamera, arra még csak-csak elég, hogy közeli képeket csináljunk, ám más téren már nem lehetünk megelégedve a teljesítményével. A dinamikatartomány közepes, a HDR mód némileg javít ezen, de hiába, mert a vonalélesség gyenge, a távoli tárgyak nagyon elmosódnak, a részletek egyáltalán nem maradnak meg, homályosak a felvételek, kicsit olyan érzése van az embernek, mintha egy vékony hártya lenne a lencse előtt. A vaku fénye két méterig simán elvisz, az alkotások minőségén viszont ez sem tud javítani, sötétben pedig szinte hasznavehetetlen a szenzor. A tesztvideóról hasonló lelkesedéssel lehet nyilatkozni, Full HD ide vagy oda, életlen a film, az autók rendszámtáblája egyáltalán nem olvasható, és a hang is olyan, mintha dobozból filmeztem volna.

myPhone Hammer Axe
[+]

A videolejátszó a H.263, a H.264 illetve az MP4 és a 3GP kódolású fájlokkal birkózik meg, a DivX/AVI már nem megy neki, így aki mégis ilyen filmeket nézne, annak keresnie kell egy másik programot az alkalmazásboltban. A gyári program nagyon keveset tud, engedélyezhetjük benne a teljes képernyőt, vagy megoszthatjuk a videót különféle csatornákon keresztül. A háttérben nem fut, illetve kis ablakba sem helyezhető.


[+]

A zenelejátszó sem nagy szám, ám arra elég, hogy dalokat hallgassunk a telefonról. A számokat előadók, albumok, listák és muzsikák szerint lehet sorba rendezni, elérhető a keveréses és az ismétléses lejátszás, plusz bekapcsolhatjuk a hangszínszabályzót is. A repertoárból nem maradt ki az FM-rádió, ami RDS-es, működéséhez mindenképpen szükséges egy headset csatlakoztatása, mert az szolgál antennaként. A műsorokat rögzíthetjük a program segítségével. Egy strapatelefonnál különösen fontos, hogy a hangszóró erőteljes legyen, itt pedig rendkívül jól szerepel a myPhone készüléke, hiszen a csengőhangokat még nagyon zajos környezetben is meghalljuk majd.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • myPhone Halo X - Nicsak, ki beszél?

    A lengyel cég egy inkább időseknek ajánlható, érintőkijelzős mobiltelefonnal rukkolt elő, mely könnyen használható, viszont a WiFi hiánya egy ilyen készüléknél is nehezen megbocsátható.

  • Overmax Vertis Braver - bátran árazták

    A lengyel illetőségű cég strapatelefonja hozta az elvárt szintet, az ára viszont nem túl versenyképes, a konkurensek között lehet jobb alternatívákat találni.

  • Koszos lett a telefon? Mosd le szappannal!

    A Kyocera újdonsága állja a sarat és a kosz eltüntetéséhez szükséges, szappanos vizet. A Digno Rafre ráadásul „öngyógyító” műanyag burkolatot kapott.

  • Uhans U200 - városi terepjáró krómozott gallytörővel

    Ugyan a vállalat újdonsága hardveresen az alsó kategóriában versenyzik, az anyaghasználat mégis prémium minőségű, a készülék rendkívül ellenálló. És van hazai ára is.

Előzmények

Hirdetés