uleFone Future - talán majd jövőre

A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Future is két kártyás készülék, noha a gyártó által választott, egyébként leggyakrabban alkalmazott megoldás döntéskényszerbe hozza a felhasználót. A hibrid dual SIM kialakítás miatt a slotba vagy egy microSIM és egy microSD kártyát helyezünk, ezzel együtt ugye a 32 GB belső tárhelyet is megtoldhatjuk maximum 128 további gigabájttal. Vagy beérjük a belső tárhely nagyjából 25 gigabájtos kapacitásával és egy nanoSIM kártyával használjuk ki a mindkét foglalatban elérhető Cat.6-os LTE hálózat 300 Mbps-os letöltési sebesség elméleti maximumát. Noha ez csak dual standby módban, cserébe az összes hazai hálózaton lehetséges, beleértve a 800 MHz-es, vagy más néven B20-as frekvenciát. A WiFi 2,4 és 5 GHz-en is hálózatra tud lépni, 802.11 a/b/g/n szabványos, valamint támogatja a HotSpotot és Directet. Napokig kértük folyamatosan a mobilnetet más eszközre, a megosztás roppant stabil, ahhoz képest, hogy az otthoni hálózatra rendre elfelejtett csatlakozni.


[+]

A C típusú USB csatlakozó elvileg OTG képes, tesztelni sajnos megfelelő eszköz híján nem tudtuk, viszont a mellékelt C-Type – microUSB adapter bevetésével elveszíti ezt a képességét. NFC és infra nincsen, Bluetoothból 4.0-t kapunk. A GPS asszisztenciával működik (A-GPS), amint a gyártó elkészül a beígért javító csomaggal. Valószínűleg ez lehet az oka, hogy a Pokemon Go sok Futuren nem megy, vagy teljesen diszfunkcionális, legalábbis a nemzetközi fórumokon elsősorban ezen bukott ki a probléma. Nálunk is nagyon lassú volt a jel megtalálása, bár idővel azért felfedezett műholdakat, és pozícionálnia is sikerült, nagyon nyögvenyelősen jött össze a dolog és mindvégig instabil maradt, de végül is működött úgy, ahogy. Esetünkben a hálózattal sem volt gond, annak ellenére, hogy másoknál ilyen jellegű problémák is felmerültek, stabilan tartotta a 4G-t mindenhol, ahol megfordultunk.


[+]

Ezúttal nem derült ki, hogy a 3000 mAh-s lítium-ion telepet ki gyártotta, eddig ugye a Sonyval bizniszeltek, de a jelenlegi tapasztalatok alapján nem elképzelhetetlen, hogy váltottak. Csak úgy tűnik, rossz lóra tettek. Jelenleg a harmadik ciklusnál tartunk a kicsomagolást követően, az akksi pedig 21%-ot mutat, 9 és fél órás futamidő után, két egész órát el nem érő nettó kijelzőidő mellett. Összesen fél órát beszélgettünk, körülbelül másfél órát osztottuk a mobilnetet, néha ránéztünk (egy számjegyű percekben mérhető) a Pokemon Go-ra, ami persze legendásan erőforrás zabáló. Ezen kívül WiFi alatt nyomkodtuk a készüléket, abszolút nem megterhelő feladatokkal szórakoztatva (Facebook, Viber, e-mail stb). A százalékos kijelzés elvileg szintén problémás, elképzelhetőnek tartottuk, hogy még szorult bele némi lelkesedés, úgyhogy megnéztük, meddig húzza éjjel. Repülő üzemmódban derék 1%-ot veszítettünk 8 és fél óra alatt, majd a bekapcsolást követő két percben 10%-ot a 13-ból. Így jött ki a teljes kimerülésig 2 óra 3 perc kijelzőidő 20 óra alatt. Ez annyira azért nem biztató. Sőt. Kétszer pár percet rá is töltöttünk adatmozgatás alkalmával. Cserébe tényleg egy óra alatt feltölt, nagyjából bármilyen gyorstöltő segítségével.

Értékelés: uleFone Future
Külső
Ergonómia 10 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 2 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Az uleFone Future egy igen jó készülék lehetne, az anyaghasználat példás, a korszerű töltőcsatlakozó és a gyorstöltés remek tulajdonságok, a rendszer sebessége pedig bámulatos, minden más viszont elkeserítő. A kijelző egyrészt nem ér ki a keretig, ami egyébként nem lenne baj, viszont az érzetet valamelyest keltő fénytörési megoldás egy sor nem kívánt hatást és aberrációt is generál, amelyek jelentős mértékben rontják a felhasználói élményt. Számos esetben, ahogy nálunk is, többször jelentkezett a szellemérintés (ghost touch), ami egyértelmű hardverhibára utal, tehát már önmagában is alap a garanciális cserére. A nem működő GPS megoldására a gyártó ígérete alapján napokon belül számíthatunk, a javítócsomag elvileg a hálózati problémákat is orvosolni fogja, amiket speciel mi nem tapasztaltunk. A kamera diszfunkciói is szoftveresen megoldhatónak tűnnek, viszont a hangszórót nem valószínű, hogy néhány kódsor debuggolásával meg lehet menteni. Szeretnénk hinni, hogy fizikailag hibás egység került Dester példányába, mert ilyen borzalmas minőségű modul egyszerűen nem kerülhet forgalomba. Az, hogy az ujjlenyomat-olvasó egy kicsit csálén van beszerkesztve a keretbe még csak hagyján, ahhoz képest, hogy a gyászos találati arány tükrében akár a nem működő kategóriába is sorolhatjuk. A készülékért nagyjából 70 ezer forintot kell fizetni, plusz a behozatalra rakodó kereskedelmi vámtarifa mellett 27% ÁFÁt is. Ajánlani bármit, sőt akármit tudunk helyette ebben az árkategóriában, lévén az uleFone Future nem, vagy nem biztos, hogy rendeltetésszerűen működik. Nyilvánvaló, hogy a mi készülékünket is érintik azok a konstrukciós és szoftveres hibák, amelyeket a nemzetközi fórumokon is nagy számban tapasztaltak a tulajdonosok, ezért nem tekinthetjük egyedi esetnek, netán balszerencsének. A tapasztalatok alapján szignifikáns esély van arra, hogy a következő darab is hasonló problémákkal terhelt lesz, legalábbis a korai - vagyis jelenlegi szériából, így ajánlani semmiképpen nem tudjuk, a gyártónak pedig érdemes lenne megfontolni a visszahívás lehetőségét.

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nagymacskát enged szabadjára az uleFone

    Alsókategóriás eszközt mutatott be az uleFone, a megkülönböztető jegy, amivel felhívja magára a figyelmet, az a tigriscsíkos dizájn. Is lehetne, de nyilván nem az, hanem a méretes akkumulátor.

  • Az uleFone, aminek home gombja van

    Az uleFone u007 folytatása kevésbé hangzik úgy, mint egy kémmobil, viszont kedvező áron kínál fémházat, óriás akkumulátort és lenyomható kezdőképernyő gombot.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Előzmények

Hirdetés