uleFone Future - talán majd jövőre

A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Hardver, szoftver

Míg az uleFone Future jövőbeni prémium kiadása már Helio X20-szal várható, addig a jelenlegi Jövőben a MediaTek MT6755-ös, Helio P10-es lapkája dolgozik. A kínaiak kedvező árfekvésű, mégis teljesítményorientált lapkájában kétszer négy darab Cortex-A53-as mag pörög heterogén többmagos big.LITTLE elrendezésben. A 28 nanométeres gyártástechnológiájú, ARMv8 utasításkészletű, 64 bites chipsetben egy 2 GHz-re és egy 1 GHz-re húzott klaszter osztozik a feladatokon, míg a grafikát a kétmagos Mali-T860 intézi. Az ehhez mellékelt 4 GB RAM kiváló rendszersebességet eredményez. Bármihez nyúlunk, gondolkodás nélkül történik, a felület teljesen zökkenőmentes, megdöccenések nem jellemzők.

Teljesítmény-teszt
Benchmark uleFone Future Allview X3 Soul Pro Xiaomi Redmi Note 3 Pro Huawei P9 Lite
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio P10 Snapdragon 650 HiSilicon Kirin 650
AnTuTu Benchmark 6.x 51390 pont 77646 pont 77036 pont 53733 pont
Vellamo Browser 3677 pont 4257 pont 4978 pont 3099 pont
Vellamo Metal 1268 pont 1264 pont 2613 pont 1434 pont
Geekbench 3 (single) 821 pont 850 pont 1552 pont 906 pont
Geekbench 3 (multi) 3267 pont 3261 pont 3724 pont 3825 pont
GFXBench Man. onscreen 7,5 fps 7,2 fps 14 fps 8,5 fps
GFXBench Man. offscreen 7,2 fps 7,2 fps 14 fps 8,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 18 fps 18 fps 31 fps 19 fps
GFXBench T-Rex offscreen 17 fps 18 fps 31 fps 19 fps

A fejlesztőknek azért nem volt nehéz dolguk úgy összehozni a rendszersebességet, hogy nyugodtan lehessen bámulatosnak nevezni, egyedi szoftver vagy kezelőfelület összehangolására ugyanis nem kellett erőforrásokat pazarolni. A készüléken az Android 6.0-ás verziója fut vegytiszta állapotban. A rendszert olyan szinten lecsupaszították, hogy szinte meglepő a minimalizmusa. Legalábbis a mi példányunk esetében. A forgalmazó hajlandó minimálisan lokalizálni a szoftvert, ami konkrétan a távol-keleti, számunkra értelmezhetetlen és működésképtelen bloatware kategóriába tartozó alkalmazások eltávolítását valamint a Google Play szolgáltatások telepítését jelenti. Előfordulhat, hogy a szoftver eredeti verziójában kissé gazdagabb a felhozatal, de nekünk nincs se gesztusvezérlés, se egy darab extra szoftver, se extra funkciók a biometrikus szenzorhoz, tehát semmi olyasmi, amiről a Hardver, szoftver szekció ezen részében írni szokás. Az érdekes viszont az, hogy egyébként nem is hiányzik különösebben.


[+]

A rend kedvéért azért lefutjuk a kötelező köröket. A kezdőképernyő 5x4-es elrendezésű, plusz az alsó ikonsor. Tetszőleges mennyiségű főképernyőt ikon vagy widget kihelyezésével keletkeztethetünk. Van hagyományos alkalmazásmenü, testreszabási lehetőség viszont nincs, úgyhogy az appok mindenképpen vertikálisan, ABC rendben jelennek meg. Az értesítőfüggöny szokás szerint két fázisban gördül és látszólag itt is előre elrendeltetett tartalommal kell együtt élnünk mindaddig, amíg a Kezelőfelület-hangolót nem csaljuk elő a felül található fogaskerék hosszú nyomva tartásával. Ekkor a Beállítások utolsó opciója kínálja a lehetőséget a gyorskapcsoló panel elrendezésének és tartalmának módosítására, valamint a töltöttségi érték százalékos megjelenítésére.


[+]

Extra szoftverek nincsenek, de annyira nem, hogy a Google Play szolgáltatásokkal együtt csak a Play Áruház került fel. Ahonnan nyilván letölthetjük a Google csomagot, vagy annak tetszőleges elemét, vagy tulajdonképpen bármit. Kezdésnek például nem árt egy térkép, mert az sincs. Annak ellenére, hogy kizárólag biztonsági mentést, böngészőt, e-mail klienst, fájlkezelőt, galériát, naptárat, hangrögzítőt, letöltés kezelőt, órát és számológépet kapunk a névjegyzék, telefon és üzenetek kívül, olyan kínzó hiányérzetünk nem adódott, ha valamire szükség támadt, akkor meg letöltöttük a nekünk tetsző megoldást. Annyit még érdemes megemlíteni, hogy első bekapcsoláskor, tehát gyári visszaállítás után is, első körben a recoverybe bootol, ami csodák csodájára kínaiul van, kikapcsolni meg nem nagyon lehet, de legalábbis nagyon kockázatos nyomkodni a bekapcsológombot, mivel az egyben az oké gomb is recoveryben. Úgyhogy készítsük be a fotó alapú Google fordítót, ha nem óhajtunk végigmenni az összes létező hardverteszten és egyéb esetleges viszontagságokon. De bekapcsolás előtt megtanulhatunk kínaiul is, végül is remek apropónak tűnik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nagymacskát enged szabadjára az uleFone

    Alsókategóriás eszközt mutatott be az uleFone, a megkülönböztető jegy, amivel felhívja magára a figyelmet, az a tigriscsíkos dizájn. Is lehetne, de nyilván nem az, hanem a méretes akkumulátor.

  • Az uleFone, aminek home gombja van

    Az uleFone u007 folytatása kevésbé hangzik úgy, mint egy kémmobil, viszont kedvező áron kínál fémházat, óriás akkumulátort és lenyomható kezdőképernyő gombot.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Előzmények

Hirdetés