uleFone Future - talán majd jövőre

A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Multimédia

A készülékbe pakolt mindkét kameramodult a Samsung szállította, előre 5 megapixeles (S5K5E2), hátulra 16 megapixeles (S5K3P3) PD autofókusszal és kéttónusú LED villanóval kiegészített szenzor került. Az előlapi még a főkameránál is kevesebb funkcióval bír, fix fókuszos, effektezhető, és addig világosíthatjuk a bőrtónusunkat, amíg úgy nem nézünk ki, mint egy romulán. (Kissé zöldes-szürkés lesz az eredmény.) A gyári szoftver nem sok érdekességet tartogat, feltehetően a gyártó honlapján emlegetett funkciók és lehetőségek is a hevenyészett lokalizáció áldozatául estek, így nekünk csak néhány filter, panoráma mód és HDR jut. Számszerűleg csak az expozíciót korrigálhatjuk (+/- 3) és az ISO értékét módosíthatjuk 100 és 1600 között négy lépcsőben A beállításokban még macerálhatjuk a felbontást és képarányt, a fehéregyensúlyt és a képtulajdonságokat alacsony, közepes és magas viszonylatban (telítettség, kontraszt, élesség, ilyesmi) és a kép jellegét. Ez utóbbiból az éjszakai mód például nem működik. Pontosabban működik, kivéve sötétben vagy gyenge fényviszonyok között. De ha greenboxhoz szeretnénk tökéletes hátteret, arra pont kiváló, mert egyöntetű élénk zöld képet készít.


[+]

Az elkészült képek nem igazán meggyőzőek. A fókusz érzésre egyébként jól működik, relatív gyorsan reagál (kivéve sötétben, mert akkor valószínűleg fél), képes követni a (nem túl gyorsan) mozgó témát (mondjuk teknős), de a képeket elnézve valahol mégis mindig elveszíti a fonalat. Képstabilizátor híján pedig az emberi tényező is fokozottan befolyásolja a végeredményt. Éjszaka egy örökkévalóság, míg összeszedi magát, és még az állvány sem garancia, hogy tartja a fókuszt. Mindamellett a LED villanó igen kellemes (két)tónusú. Nappal nem kifejezetten zajos a végeredmény, de dinamika nagyon szűkös. A HDR viszont egyrészt kellemetlenül túlexponál, másrészt sikeresen elkalibrálja az addig teljesen rendben belőtt fehéregyensúlyt, harmadrészt kegyetlenül ráerősít az addig nem feltétlenül szembeötlő kromatikus aberrációra. Tehát ilyen csöbörből vödörbe effektus lép elő, de úgy tűnik, jobban járunk, ha hagyjuk kiégni a világos részeket, cserébe a valósággal inkább összhangban lévő színeket, kevesebb aberrációt és kevésbé túlélesített képet kapunk.


[+]

Videónál is megfigyelhetőek a fókuszálási problémák, mindaddig, amíg manuálisan be nem lőjük neki a lényeget, onnan viszont hajlandó működni. A kromatikus aberráció itt is hangsúlyos, grátisz kellemetlen sípolássá áll össze a csendes környezetben is meglévő alapzaj. A felbontás egyébként maximum 1080p lehet 30 fps mellett, már ha maradt kedvünk az audiovizuális megörökítéshez. A lejátszás zökkenőmentes, akár Full HD-ban is gond nélkül élvezhetjük a mozit, kivéve a hangot, ha AC3 hangsávon van. Ha mindent hallani szeretnénk, netán feliratokat is látni, érdemes egy másik programot is élesíteni.


[+]

A zenelejátszót azért nem spórolták ki, ami a szokásos módon listáz albumok, előadók, számok szerint. A multimédiás hangszóró fogyatékosságai már a hosszabb hanghatással járó értesítések felcsendülésekor is érzékelhetők. Hangzásjavítás címén tolhatunk a megdöbbentően gyenge maximum hangerőn a Beállításokban elérhető BesLoudness opció engedélyezésével. De nem érdemes felhalkítani a készüléket, mert szerkesztőségileg arra a konszenzusra jutottunk, hogy rettenetesen szól. Hallottunk már gyenge hangrendszert, sokszor hittük, hogy nincs lejjebb, de úgy tűnik, mégis. Szinte a felismerhetetlenségig torzít, zúg, kásás, emellett még lapos és dinamikátlan is. Mintha beraknánk egy félig beázott Sokol rádiót egy bádogdobozba és maxra csavarnánk a hangerőt. Mindenki nyugodjon meg, fülhallgatóval valamivel (nagyon kicsivel) jobb. A recsegés és brutális torzítás mérséklődik ugyan, de összességében még mindig nagyon rossz. A füles, többek között az FM-rádió aktiválására is alkalmas, ráadásul egészen kivételes módon az RDS információkat is hajlandó integrálni az állomáslistába, így nem kell egyesével beírogatni. Rejtély, hogy ezt egészen patinás gyártóknak miért nem sikerül az uleFone után csinálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Nagymacskát enged szabadjára az uleFone

    Alsókategóriás eszközt mutatott be az uleFone, a megkülönböztető jegy, amivel felhívja magára a figyelmet, az a tigriscsíkos dizájn. Is lehetne, de nyilván nem az, hanem a méretes akkumulátor.

  • Az uleFone, aminek home gombja van

    Az uleFone u007 folytatása kevésbé hangzik úgy, mint egy kémmobil, viszont kedvező áron kínál fémházat, óriás akkumulátort és lenyomható kezdőképernyő gombot.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Előzmények

Hirdetés